Випадки, коли машина зламалася просто на дорозі, трапляються часто. Це не залежить від її віку і пробігу — пробити колесо або пошкодити підвіску під час потрапляння в яму може і новий автомобіль. Транспортний засіб, що стоїть на трасі, становить небезпеку для самого водія і для інших учасників руху. Тому існують розроблені правила і рекомендації, що робити в ситуації, що склалася. При цьому порядок дій регламентується правилами дорожнього руху, а їх недотримання тягне за собою накладення штрафу.

Порядок дій при поломках на дорозі
Якщо автомобіль не зупинився, «як укопаний», а все ще зберігає рух, необхідно зайняти положення ближче до крайньої правої смуги і за можливості з’їхати далі на узбіччя. Якщо це не вдалося, то треба постаратися якомога швидше виштовхати автомобіль за межі дороги самостійно або за чиєїсь допомоги. Для забезпечення власної безпеки під час таких дій потрібно обов’язково увімкнути світлову аварійну сигналізацію, у темну пору доби вдягнути світловідбивний жилет.

Аварійна сигналізація вмикається в будь-якому разі, чи стоїть машина на проїжджій частині, чи переміщена за її межі. Додатково до цього виставляється знак аварійної зупинки. У місті його встановлюють на відстані щонайменше 15 метрів від зламаного транспортного засобу, поза населеним пунктом відстань збільшується до 30 метрів.

Лагодити чи дзвонити?
Подальші дії залежать від місця, де автомобіль зламався, характеру поломки і кваліфікації водія. За наявності досвіду і технічних навичок, деякі несправності можна усунути на місці — поміняти колесо або ремінь генератора, замінити запобіжник, відновити контакти в проводці. Якщо ж водій не знає, що робити в конкретному випадку, доведеться буксирувати машину до гаража або найближчого СТО.

Де б не зламалася машина, в місті або на трасі, зловити готову допомогти попутку проблематично. Залишається телефонувати і просити про допомогу. Існує три варіанти, куди телефонувати в таких випадках:

  1. Друзям на автомобілі.
  2. У служби технічної допомоги.
  3. І ще один вихід — звернутися до послуг евакуатора.

Вільних у потрібний час друзів може не виявитися. Техдопомога не завжди може розв’язати проблему на трасі, і тоді все одно знадобиться буксирування.

Тому багато хто радить одразу зателефонувати і викликати евакуатор.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 evakyator.dp.ua | Все права защищены!

Call Now Button